به فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم خوش آمدید!
سوالی دارید!... بپرسید

اصول طراحی دکوراسیون پذیرایی به سبک حرفه ای ها

اصول طراحی دکوراسیون پذیرایی- نکاتی که باید رعایت شود

 سبک شما سنتی یا مدرن، اسپرت یا رسمی، جسورانه یا ضعیف است، تفاوتی در هدف شما از طراحی یعنی ایجاد یک محیط صمیمانه و راحت ندارد. در این بخش از بی پرت هوم به معرفی نکات حرفه ای در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی می پردازیم.

 

استفاده از رنگهای روشن و تیره در کنار هم

طراحی پذیرایی

 

وقتی یک اتاق پذیرایی سفید و روشن است، می تواند خیلی تمیز به نظر برسد اما در نهایت شما و اطرافیانتان را خسته خواهد کرد. در مقابل  وقتی تمامی رنگ ها تیره است، مانند یک غار مخوف و تاریک به نظر می رسد. اما ترکیب رنگ های تیره  و روشن یک نگاه دینامیک را ایجاد می کند که دارای عمق و تعادل است. طراحی در هر فضایی نیاز به رنگ روشن و تیره در کنار یکدیگر دارد.

بین رنگ های خنثی کنتراست ایجاد کنید

طراحی پذیرایی

بین رنگ های تیره و روشن تناژهایی وجود دارد که به عنوان رنگ خنثی شناخته شده اند. در این مثال، دیوارهای سفید، چرم کاراملی، دستگیره های برنجی، مبل خاکستری و کابینت های آبی خاکستری با هم متفاوت هستند، که تمرکز را از روی یک شی خاص برمیدارد. این باعث می شود پالت رنگی از چند رنگ خنثی و ملایم گرم و سرد تشکیل شود و کمبود هیچ رنگی در تصویر احساس نشود.

بازی با بافت ها و جنس متریال

طراحی پذیرایی

 

در هنگام دکوراسیون اتاق پذیرایی، بکارگیری بافت های مختلف بسیار آسان است اما معمولا نادیده گرفته شود. استفاده از بافت های مختلف مانند چرم، پنبه، پشم، فلز، سنگ، شیشه چوب و... میتواند دکوراسیون پذیرایی شما را منحصر به فرد کند.

طراحی پذیرایی


کوسن و پشتی ها جای خوبی برای شروع است، به ویژه اگر شما بودجه ی زیادی جهت تغییر دکوراسیون پذیرایی ندارید. استفاده از متریال های مختلف حتی در بخش های کوچک زیبایی غیر قابل پیش بینی را به فضای پذیرایی شما اضافه میکند.

از ام دی اف با طرح چوب استفاده کنید

طراحی پذیرایی

استفاده از رنگ های خنثی و بکارنبردن رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی، آن را بی روح و خسته کننده خواهد کرد. یکی از پرطرفدارترین متریالی که گرمای لازمه را به محیط و فضای داخلی منزل می دهد چوب است. از انجا که نگهداری از چوب سخت است و در عین حال قیمت بالایی هم دارد میتوان از ام دی اف طرح چوب برای ساخت میز تلویزیون، کتابخانه یا جاکفشی جالباسی اتاق نشیمن استفاده کرد. شما در بخش سفارش محصولات ام دی اف بی پرت هوم این امکان را دارید که رنگ بندی و ابعاد آن را انتخاب کنید و پس از ثبت سفارش درب منزل تحویل بگیرید.

طراحی پذیرایی

راه های زیادی برای اضافه کردن چوب وجود دارد. قاب عکس، پایه مبل و قطعات حکاکی هنری تنها برخی از گزینه های موجود هستند.

 

لوازم را مطابق با یکدیگر انتخاب کنید

طراحی پذیرایی

فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم این امکان را به شما میدهد که رنگ محصولات ام دی اف را مطابق با سایر لوازم در منزل خود انتخاب کنید.  تطبیق اثاثه یا لوازم داخلی می تواند احساس بلوغ و نظم را به ارمغان بیاورد. در تصویر مشاهده می کنید که طراح تابلوی موجود دراتاق را نیز طبق تناژ کلی دکوراسیون اتاق پذیرایی انتخاب کرده است.

از مبلمان با چند بافت استفاده کنید

طراحی پذیرایی

برای ترکیب بافت های مختلف می توانید  صندلی های چرمی را با یک مبل پارچه ای (یا بالعکس) ترکیب کنید. این طرح اتاق نشیمن هم در رنگ و هم در بافت تنوع و کنتراست را در نظر گرفته است.

در انتخاب نوع پارچه بیشتر دقت کنید

طراحی پذیرایی

انتخاب نوع پارچه به خانواده شما بستگی دارد. شما ممکن است بچه های کوچک یا حیوانات خانگی داشته باشید. به طور کلی هنگام انتخاب پارچه فقط به زیبایی و رنگ آن توجه نکنید و کیفیت آن را نیز در نظر بگیرید. برخی از رنگ های روشن نیز ممکن است برای شما مناسب نباشد زیرا کوچکترین لکه را نشان میدهد.

 

یک خط رنگی ایجاد کنید

طراحی پذیرایی

اضافه کردن کمی رنگ به اتاق پذیرایی میتواند یک روش عالی برای ایجاد فضای آرام و جذاب باشد. دراین تصویر از یک مبل سه نفره ی آبی جهت ایجاد این خط رنگ استفاده کرده است

طراحی پذیرایی

هنگامی که شک دارید، به یک رنگ آبی و شاد فکر کنید - این رنگی است که معمولا همه می توانند از آن لذت ببرند.

 اضافه کردن یک فرش دارای الگو

طراحی پذیرایی

فرش های دارای الگو یک ابزار طراحی قدرتمند هستند که علاوه ایجاد یک اتاق پذیرایی با انرژی، لکه ها را نیز می پوشانند. استفاده از فرش درخانه های ایرانی رواج زیادی دارد. اگر به این مدل فرش ها علاقه دارید بهتر است مبلمان، دیوارها و سایر لوازم را ساده تر انتخاب کنید.

استفاده از شلف ها و میز تلویزیون جادار

طراحی پذیرایی

 
اگر اتاق پذیرایی کوچکی دارید بهترین انتخاب برای میز تلویزیون شلف ها و کمدهای جادار هستند. تعداد شلف ها به سلیقه و فضای موجود بستگی دارد. شما می توانید شلف و میز تلویوزنی مورد علاقه ی خود را در محصولات سایت بی پرت هوم انتخاب کرده و با یکدیگر ست کنید.

 

فاصله های بین اجزا و لوازم را رعایت کنید

 

طراحی پذیرایی

 

 مهم نیست که اتاق پذیرایی شما چقدر بزرگ است، محدودیتی برای چگونگی قرار دادن گروه صندلی وجود دارد و این فاصله نباید بیشتر از هشت فوت باشد.
تلاش برای نظم کامل به این معنی است که هر چیزی که خارج از موقعیت به نظر می رسد باید در محل مناسبتری قرار بگیرد.  

 

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم