به فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم خوش آمدید!
سوالی دارید!... بپرسید

جاکفشی مناسب خانه من

ابتدا اجازه بدید یک تاریخچه­ ی مختصری از جاکفشی رو خدمتتون عرض کنیم. حتما الان انتظار دارید که بگیم اولین جاکفشی هزارسال پیش در فلان شهر تاریخی پیدا شد و ازین داستان­ ها. اما عمر جاکفشی نهایت به صد و خورده ­ای سال قبل می ­رسه. بعد از انقلاب صنعتی و رواج یافتن مصرف­گرایی دیگه انسان­ ها نیاز به فضای مشخص تری برای نگهداری لباس­ های خود داشتن. ابتدا جاکفشی ­ها همان کمدهای لباس بودن. ازونجایی کفش­ ها بیشترین آلودگی رو به خودشون جذب می­ کنند این نیاز حس شد که در ورودی خانه­ ها وسیله ه­ای مختص نگهداری کفش­ ها گذاشته شود. و این وسیله جاکفشی (shoe storage) نامیده شد.

 

جاکفشی

 

انواع جاکفشی

ازونجایی که هنوزم بهترین راه برای نظم دادن به کفش­ ها جاکفشی هست، ما در این مقاله انواع جاکفشی رو بهتون معرفی می­ کنیم تا بتونید متناسب با نیازتون بهترینش رو انتخاب کنید.

جاکفشی ایستاده:

جاکفشی ایستاده برای اشخاصی بهتر است که فضای  بیشتری در اختیار دارند. این مدل که شبیه به کمد لباس نیز هست به طور معمول هم برای نظم بخشیدن به کفش ­ها مناسب هست و هم فضایی برای آویزان کردن لباس ها دارد. از طرفی بیشتر جاکفشی­ ها در ورودی خونه قرار می­گیرند و به خاطر خاصیت ایستاده بودن این مدل اگه آینه­ای بر درب آن قرار بگیره کارکردش را افزایش می­دهد.

 

جاکفشی ایستاده

 

جاکفشی کلاسیک:

جاکفشی کلاسیک مدل ساده ای است که می تونه علاوه بر منظم کردن کفش ها زیبایی هم به فضای ورودی منزل بده. ابن مدل جاکفشی می تونه با کشو یا بدون کشو باشه که کشوی آن بیشتر برای قرار گرفتن واکس، پاشنه کش و وسایل دیگه ی مربوط به کفش استفاده می شه.

 

جاکفشی کلاسیک

 

جاکفشی مبلی

خیلی از ما ها عادت داریم که کفشمون رو نشسته بپوشیم و برای این کار یا یک صندلی نزدیک درب ورودی میزاریم و اگه فضای کمی داشته باشیم مجبوریم بر روی پله ­های راه پله این کار رو بکنیم. حال در جاکفشی مبلی با در نظر گرفتن ارتفاع کوتاه و نشیمنگاهی بر روی آن می­شه به راحتی نشست و کفش پوشید.

 

جاکفشی مبلی

 

جاکفشی درب داشبوردی

جاکفشی درب داشبوردی که اسمش را از داشبورد ماشین گرفته یکی از محبوب­ترین مدل­ های جاکفشی هست. این مدل به دلیل شیبی که در طبقاتش هست می­تونه کفش ­های بیشتری رو در خودش جا بده.

 

جاکفشی داشبوردی

 

جاکفشی اقتصادی

در مرور زمان برای کاهش هزینه ­های ساخت جاکفشی، مدل­هایی طراحی شد که با حذف در و دیواره ­­ی پشت آن، در کنار زیبایی و امکان تمیز کردن راحت ­تر طبقات، قیمت اقتصادی نیز داشته باشد.

 

جاکفشی اقتصادی

 

شما می تونید در سایت بی پرت هوم به قسمت جاکفشی آپارتمانی بروید و مدل مورد نظرتون رو انتخاب کنید. و با توجه به فضاتون ابعادش رو تغیر بدید.

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم