به فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم خوش آمدید!
سوالی دارید!... بپرسید

جلوگیری از هک اینستاگرام با افزایش امنیت

جلوگیری از هک اینستاگرام

روش های آسان جلوگیری از هک اینستاگرام

برای اینکه بتوانید امنیت پیج خود را بیشتر کنید یک سری روش های بسیار آسان وجود دارد. مثلاً یکی از روش ها انتخاب پسورد قوی است. معمولاً شما سعی می کنید پسوردی انتخاب کنید که از اسم و شماره تلفن و تاریخ و تولد به صورت ترکیبی استفاده کرده است به این ترتیب این تصور را دارید که هک اینستاگرام به تاخیر افتاده و به ندرت صورت می گیرد. اما کاملاً در اشتباه هستید! یکی از رایج ترین روش های هک اینستاگرام همین حدس زدن پسورد است و متاسفانه یک سری نرم افزارهای خاص در این زمینه وجود دارد که حتی پسوردهای ترکیبی را نیز حدس می زند پس به طور کلی بهتر است پسورد خود را یک چیز عجیب و غریب انتخاب کنید و به سراغ تاریخ تولد و شماره تلفن و سایر موارد مشابه نروید. بهترین گزینه این است که سعی کنید از نشانه ها در پسورد کمک بگیرید به این ترتیب احتمال هک اینستاگرام بسیار کمتر می شود. برای ساخت پسوردهای قوی می بایست کمی وقت بگذارید و برای خود نشانه های مختلفی در نظر بگیرید.

جلوگیری از هک اینستاگرام

از دیگر روش هایی که از هک اینستاگرام تا حد زیادی جلوگیری می کند غیر فعال کردن موقعیت مکانی پیج مورد نظر است. به طور کلی بهتر است برای افزایش امنیت پیج خود سعی کنید لوکیشن یا موقعیت مکانی را غیر فعال در نظر بگیرید به این ترتیب کسی نمی تواند هویت شما را کپی کند و این موضوع سبب می شود از دید سارقان پنهان باشید. بسیاری از افراد سعی می کنند در زمان انتشار یک عکس موقعیت مکانی را نیز منتشر کنند این موضوع سبب می شود تا سارقان به سادگی موقعیت مکانی شما را بشناسند و برای شما مشکل ایجاد نمایند.

جلوگیری از هک اینستاگرام

افزایش امنیت پیج اینستاگرام با احراز هویت دو مرحله ای

احراز هویت دو مرحله ای از دیگر روش هایی است که سبب افزایش امنیت پیج اینستاگرام شما می شود به این ترتیب می توانید به سادگی شرایطی فراهم سازید تا امنیت پیج شما بیشتر شود و شرایط بهتری برای پیج ایجاد شود.
احراز هویت دو مرحله ای سبب می شود تا یک لایه امنیتی دیگر برای حفاظت از حساب انلاین شما ایجاد شود و در نهایت بسیاری از مجرمان نمی توانند دسترسی مستقیم به پیج شما داشته باشند. یک نکته مهم که باید رعایت کنید این است که معمولاً دسترسی سارقان به دومین کد به ندرت صورت می گیرد و این لایه امنیتی جدید کمک زیادی به افزایش امنیت صفحه اینستاگرام خود می کند.

جلوگیری از هک اینستاگرام

اگر برای احزار هویت دو مرحله ای اطلاعات کافی ندارید ما راهش را به شما یاد می دهیم. برای این کار در ابتدا باید اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کنید و وارد پروفایل کاربری خود شوید سپس نیاز است که وارد بخش تنظیمات شده و گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید پس از آن می بایست text message  را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا کدی به شماره تلفن شما ارسال شود و کد مورد نظر را وارد کنید. این کد همان لایه امنیتی دوم است به این ترتیب که از این به بعد هر زمانی که قصد دارید در اینستاگرام خود لاگین کنید بجز پسورد، کد دیگری نیز به شماره تلفن شما ارسال می شود و در نهایت چندین کد ریکاوری به شما داده می شود که می توانید برای امنیت بیشتر صفحه خود استفاده نمایید.

جلوگیری از هک اینستاگرام

Log out کردن از پیچ

یکی از روش هایی که از هک اینستاگرام جلوگیری می کند این است که پس از هر بار ورود به پیج اینستاگرام از آن log out کنید به این ترتیب اگر کسی رمز عبور موبایل شما را داشته باشد نمی تواند وارد پیج شما شود. البته کسانی که در طول روز بارها و بارها به پیچ اینستاگرام خود سر می زنند معمولاً نمی توانند این آپشن را استفاده کننده و از حوصله شان خارج است اما مطمئن باشید که یکی از بهترین روش های جلوگیری از هک اینستاگرام محسوب می شود و کمک می کند تا کمتر کسی بتواند وارد صفحه شما شود.

جلوگیری از هک اینستاگرام

بلاک کردن افراد مشکوک

اگر پیج شما خصوصی است اما فکر می کنید یک سری از افراد در پیج شما به منظور مزاحمت حضور دارند و یا از سوی شما غریبه هستند بهتر است سریعاً آنها را بلاک کنید دقت کنید که فالوورهای مشکوک معمولاً به پیج اینستاگرام آسیب وارد می کنند بنابراین بلاک کردن افراد مشکوک کمک می کند تا بتوانید از هک اینستاگرام جلوگیری کنید و امنیت پیج خود را بیشتر کنید.

جلوگیری از هک اینستاگرام

نکات مهم جلوگیری از هک اینستاگرام

یک سری نکات مهم در راستای جلوگیری از هک اینستاگرام وجود دارد. مثلاً برخی از پیج ها در استوری یا بیو خود آدرس یک لینک کوتاه را ارائه کرده و از شما می خواهند تا با لمس لینک وارد پیج مورد نظر شوید دقت کنید که گاه این لینک ها کار افراد سودجو بوده و در نهایت برای هک کردن پیج مورد استفاده قرار می گیرد پس تا حد امکان وارد لینک هایی که از آنها اطمینان ندارید نشوید. یک سری اپ های چک کننده url وجود دارد که از هک اینستاگرام جلوگیری می کند می توانید در ابتدا لینک مورد نظر را در این اپ ها بررسی کنید.

جلوگیری از هک اینستاگرام

گاهی دیده می شود که یک سری نرم افزارهای خاص روی گوشی همراه خود نصب می کنیم که در نهایت از ما اجازه دسترسی به اکانت پیج اینستاگرام خواسته می شود. در صورتی که مطمئن هستید اپ را از جای مطمئنی دانلود کرده اید مشکلی نخواهید داشت اما اگر فکر می کنید که منابع مورد نظر شما مشکوک است بهتر است که این کار را نکنید چون معمولاً به قصد حک کردن گوشی، مورد استفاده قرار می گیرند.
چه خوب است از امنیت ایمیل خود اطمینان کامل داشته باشید. بهتر است که رمز عبور خود را به افراد دیگر ندهید و به طور کلی در این زمینه به نزدیک ترین فرد زندگی خود نیز اعتماد نکنید.

جلوگیری از هک اینستاگرام

ریست پسورد را جدی بگیرید!

اگر پیامی مبنی بر ریست پسورد دریافت کردید و می دانید که این درخواست از سوی شما نبوده، سعی کنید با پشتیبانی اینستاگرام ارتباط بگیرید تا شرایط را بررسی کند. برای این کار می توانید گزینه ریپورت در اینستاگرام را انتخاب کنید تا بررسی های لازم در خصوص پسورد شما صورت بگیرد.
روش های مختلفی برای جلوگیری از هک اینستاگرام وجود دارد که هر یک شرایط خاص خود را دارند پیشنهاد ما این است که پیج خود را از حالت عمومی خارج کنید و اجازه  دهید که پیج در وضعیت خصوصی قرار بگیرد تا میزان امنیت پیج شما بیشتر شود.
یک نکته مهم دیگر این است که پس از گذشت زمان پسورد خود را تغییر دهید. به هر صورت امنیت پیج خصوصی اینستاگرام بسیار مهم است و صاحب پیج باید بتواند این اصول را به دقت دنبال کند. برای افزایش امنیت پیج خود می توانید از افراد متخصص نیز کمک بخواهید به این ترتیب شرایطی فراهم می شود تا به سادگی حریم خصوصی پیج خود را حفظ کنید و به ارتقای آن کمک کنید. انتخاب پسورد بسیار قوی بهترین روش جلوگیری از هک اینستاگرام محسوب می شود و نتایج خوبی به همراه دارد.

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم