به فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم خوش آمدید!
سوالی دارید!... بپرسید

طراحی اتاق خواب کوچک: بررسی اصول و قوانین

اصول طراحی اتاق کوچک

هر شخصی که تا به حال در یک شهر بزرگ زندگی کرده است احتمالا تجربه ی زندگی در یک اتاق خواب کوچک را چشیده است. برخی از این اتاق خواب ها به گونه ای کوچک هستند که به نظر می رسد فقط یک تخت در آن جای می گیرد، اما امروزه سبک هایی از طراحی اتاق خواب وجود دارد که فضای محدود شما را کاربردی تر می کنند. برخی افراد نیز به ناچار اتاق خواب کوچک را تحمل نمی کنند و این انتخاب آن هاست که در یک فضای دنج زندگی کنند. در این بخش از بی پرت هوم نکاتی را برای شما آماده کرده ایم که به شما در طراحی اتاق خواب کمک خواهد کرد. تا انتهای مطلب بررسی اصول و قوانین طراحی اتاق خواب کوچک با ما باشید.

 

طرح  را ساده نگه دارید:

طراحی اتاق خواب کوچک

هیچ ترفند جادویی برای طراحی اتاق خواب کوچک وجود ندارد. معمولا یک دیوار اصلی در اتاق خواب وجود دارد که که طراحان پیشنهاد میکنند تخت را در مرکز این دیوار اصلی قرار دهید و آن را به سمت دیوارهای مجاور متمایل نکنید. در این صورت شما در دو طرف اتاق خواب فضا برای نگهداری اشیا دیگر خواهید داشت.

 

از رنگ های تاریک و تیره نترسید:

طراحی اتاق خواب کوچک

رنگ دیوار برای اتاق خواب کوچک محدود به رنگ سفید نخواهد بود. افرادی که عاشق رنگ های تیره هستند می توانند تاریکی را در آغوش بگیرند. استفاده از رنگ هایی مثل زغالی، خاکستری، آبی تیره یا سبز زیتونی می تواند برای شما ایده آل باشد.

از نورپردازی غافل نشوید:

طراحی اتاق خواب کوچک

این که شما به دنبال یک رنگ مات و یا سایه های تیره هستید پس عنصر نور لازمه ی اتاق کوچک خواهد بود، شما از هر منبع نوری می توانید استفاده کنید از لوسترهای آویز گرفته تا شمع هایی که جلوی آینه قرار می گیرند.

 

تاکید روی رنگ ها:

یک اتاق خواب کاملا سفید آرامش بخش است. اما قطعا بودن در آن به مدت طولانی احساس شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد. کمتر کسی می تواند در یک اتاق خواب کاملا سفید بخوابد. رنگ های سرد برای اتاق خواب آرامش بخش هستند  اما شما با بکارگیری رنگ های گرم با استفاده از تابلو، لوازم تزئینی و فرش ها می توانید تعادل ایده آلی را در آن ایجاد کنید. 

 ایجاد توهم فضای بزرگتر:

پرده های پارچه ای که نزدیک سقف قرار می گیرد یک ترفند طراحی فضاهای کوچک هستند. البته بهتر است که رنگ پارچه با رنگ دیوار مطابقت داشته باشد تا چشم با رنگ های متضاد آشفتگی را احساس نکند. در این تصویر از پرده ای با خطوط عمودی استفاده کرده اند.

اتاقتان را همیشه مرتب نگه دارید:

یک ترفند که هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت تمیز نگه داشتن اتاقتان است. فضاهای تمیز و بدون اشفتگی توهم فضای بزگتر را در ذهن بیننده ایجاد خواهد کرد.

از گیاهان طبیعی در اتاق خواب استفاده کنید:

طراحی اتاق خواب کوچک

زندگی را به اتاق خواب خود اضافه کنید. هیچ دلیلی ندارد که گیاهان را بیرون از اتاق خواب نگاه دارید. این کار احساس را به اتاق خواب شما می آورد.

طراحی اتاق خواب به سبک مینیمالیسم

طراحی اتاق خواب کوچک

تمرکز اصلی اتاق خواب روی تخت است. پس قطعات، لوازم جانبی و مبلمان را تا حداقل کاهش دهید. شما می توانید از محصولات ام دی اف و مدرن که به سبک مینیمال طراحی شده اند استفاده کنید. این لوازم دارای دستگیره ی پنهان می باشند که فضای کمتری را اشغال می کنند. 

 

بزرگنمایی با آینه ها:

طراحی اتاق خواب کوچک

استفاده از آینه ها یک روش قدیمی و در عین حال کابردی برای فضاهای کوچک است. آینه ها می توانند نور طبیعی را نیز در فضای اتاق افزایش دهند.

استفاده از کشو و دراور در زیر تخت:

طراحی اتاق خواب کوچک

تخت خوابی انتخاب کنید که کشو در زیر آن قرار گرفته باشد تا لوازم اضافی خود را درون آن قرار دهید. این کشو باید بتواند به راحتی باز شود. اگر تختخواب شما این قابلیت را ندارد میتوانید از سبد برای اینکار استفاده کنید.

خلاقیت با شلف، کمد و کابینت های شناور:

طراحی اتاق خواب کوچک

استفاده از انواع لوازم و کمد های چند منظوره راه مفیدی برای افزایش کارائی اتاق های کوچک هستند. شما می توانید در صفحه ی اصلی سایت بی پرت هوم انواع کمد، میز تلویزیون، شلف و کتابخانه، آینه و دراور مخصوص اتاق خواب کوچک را مشاهده نمایید.
 

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم