به فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم خوش آمدید!
سوالی دارید!... بپرسید

روش های خلاقانه برای مرتب کردن کمد لباس

روش های مرتب کردن کمد لباس


آیا هر بار که درب کمد لباس خود را باز می کنید از آشفتگی و بهم ریختگی آن کلافه می شوید؟ آیا حجم لباس هایتان انقدر زیاد است که برای پیدا کردن پیراهن مورد علاقه ی خود باید مدت ها زیر انبوهی از لباس وقت صرف کنید؟ شما با چند راه حل ساده و ارزان قیمت می توانید کمد لباس خود را از یک سیاهچاله ی ناامید کننده نجات دهید و نظم را به اتاق خواب خود بازگردانید. 

 بی رحم باشید:

 گام اول سخت ترین مرحله است.لباس های خود را بررسی کنید و یکبار برای همیشه لباس هایی که مدت هاست از آن استفاده ای نکرده اید را دوربیندازید. لباس های خوب و بد را از هم جدا کنید و هر لباسی که آسیب دیده و از بین رفته است را با بی رحمی دوربیندازید.  

 

هماهنگ کردن رنگ ها:

nazm1-4

مرتب کردن لباس ها را با چیدمان رنگ ها آغاز کنید. این کار کمد لباس شما را به طور خودکار سازماندهی میکند و شما نیز میتوانید لباس خود را با سهولت انتخاب کنید. 

مرتب سازی کفش ها در کمد:

u2

کفش ها را برعکس در کنار هم قرار دهید. با این روش تعداد بیشتری از کفش ها درون کمد لباس شما جای خواهند گرفت.

 

از میله ها برای آویز لباس استفاده کنید:

u3-2

یکی از روش های جادار کردن کمد لباس استفاده از میله ها می باشد. با تعبیه میله در سطوح مختلف شما قادر به استفاده از هر اینچ فضا خواهید بود. شما میتوانید این میله ها را در کمد یا در هر بخش اتاق نصب کنید.
 

بدانید چه چیزی را آویزان و چیزی را تا کنید:

شما میتوانید فضای کمد خود را با توجه به نیازهای خود تنظیم کنید. لباس هایی که پس از تا شدن خراب یا چروک نمی شوند می توانند در قفسه ها قرار بگیرند. 

 

تا آنجا که ممکن است از فضاهای عمودی استفاده کنید:

u5-2

 میله ها، قفسه ها یا قلاب ها را تا سقف کمد خود نصب کنید و از فضای بالایی برای ذخیره اقلام بزرگ و یا فصلی مانند کت زمستانی، چکمه و لباس های رسمی استفاده کنید.

ابزار و قلاب ها را بکار بگیرید:

u6

 

 

استفاده بیشتر از فضای دیوار با بکارگیری قلاب ها امکان پذیر خواهد بود. شما می توانید کیف های دستی، روسری، و کلاه را روی این قلاب ها قرار دهید. همچنین  با استفاده از چسب های قوی یا حفر کردن سوراخ آن را به دیوار متصل کنید.

ع8


این ابزار و قلاب ها می تواند پشت درب کمد متصل شود تا فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. ساختن همه چیز در کمد برای نظم دهی به لباس ها امکان پذیر است. دورترین گوشه ها نیز در کمد قابل استفاده هستند.

u9


روسری های زیبا یا لوازم شیک خود را در عمق کمدلباس خود پنهان نکنید. آنها را با افتخار بر روی دیوار و یا در امتداد درب کمد با قلاب به نمایش بگذارید و یک فضای رنگی و مدرن ایجاد کنید.

 

از قفسه های کشویی برای نظم دهی به کفش ها استفاده کنید:

u10

استفاده از کشوها یک راه حل عالی برای نگهداری وسایلی هستند که دیدن همه ی آن ها برای شما مهم است. این کشوها  اجازه می دهند مجموعه ای از کفش های ورزشی خود را به دورترین گوشه کمد بفرستید و همچنان بتوانید در صورت نیاز آن ها را ببینید.

u11

قلاب های کشویی نیز راه حل مناسبی برای نظم دهی به روسری ها هستند.

کشوهای خود را تقسیم بندی کنید:

u12

این تقسیم کنندها هم به صورت آماده وجود دارد و هم می توانید یکی از آن ها را به صورت دستی بسازید. از کاغذ های ضخیم نیز میتوانید جهت این کار استفاده کنید. 

 شلف و سبدهای ذخیره سازی:

u13

شلف ها و سبدهای روی آن جهت نگهداری لوازم جانبی کم مصرف و اقلام فصلی مانند کلاه و دستکش عالی هستند. می توانید جهت راحتی کار روی آن ها یک برچسب قرار دهید(فقط مطمئن شوید که محتویات را به برچسب ها مطابقت داده و لوازم را جابه جا نمی کنید.)
شما می توانید از جعبه های شفاف نیز جهت این کار استفاده کنید.
در سایت بی پرت هوم این امکان فراهم شده است که شلف مورد نظر خود را مطابق با نیازی که دارید طراحی کنید. شما می توانید پس از تعیین ابعاد و رنگ شلف مورد نظر، سفارش خود را ثبت کنید.

 

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم