به فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم خوش آمدید!
سوالی دارید!... بپرسید

ضد عفونی کردن لوازم منزل در دوران کرونا

ضد عفونی کردن لوازم منزل

بعد از اینکه پاندمی ویروس کرونا در حد جهانی گسترش پیدا کرد و هیچ راه حل درمانی برای آن وجود نداشت، به ناچار افراد مجبور شدند تا اقدامات پیشگیرانه ای انجام دهند. یکی از این اقدامات، ضد عفونی کردن لوازم منزل بود. کاری که هر روز در این دوران حساس و پر استرس شاهد آن هستیم. کووید ۱۹ گسترش قابل توجهی پیدا کرده است و اگر کنترل نشود می تواند جان بیشتر از نیمی از افراد جامعه را به خطر بیندازد.
در این ایام کرونایی حتما برای یک بار هم که شده باشد خانه و محل کار خود را ضد عفونی کرده اید و این عمل زمانی بیشتر می شود که، شما در محل زندگی خود یک بیمار کرونایی دارید و برای کنترل بیماری و عدم شیوع آن در افراد دیگر ناچار هستید تا به طور مرتب خانه خود را ضد عفونی کنید. در این شرایط بهتر است از موادی استفاده شود که باعث از بین رفتن ویروس شوند نه اینکه نقش محافظ کننده و ... داشته باشد.
سازمان جهانی بهداشت بیانه های زیادی را در خصوص این ویروس مطرح کرد و بیانه مربوط به ضدعفونی لوازم منزل یکی از مهمترین و ضروری ترین اقدامات در خصوص بیماری کرونا می باشد.

 

ضد عفونی کردن لوازم منزل

اهمیت ضد عفونی کردن لوازم منزل در دوران کرونا

اوایل شیوع ویروس کرونا نگرانی ها و دغدغه ی افراد به حدی زیاد بود که به هر محلی که می رفتیم ماسک و مواد ضدعفونی جزئی جدا نشدنی از فرد محسوب می شد. نگرانی هایی که ویروس کرونا ایجاد کرده است باعث شده که افراد همیشه در حال ضدعفونی کردن خانه و از همه مهمتر دست های خود باشند، چون تمیز و بهداشتی نگه داشتن این دو مورد تا حد زیادی از ابتلا جلوگیری می کند.
از آنجا که در تمام جهان مراقبت های بهداشتی برای دور نگهداشتن ویروس وجود دارد پس استفاده از مواد ضدعفونی هم برای دور نگهداشتن این ویروس بسیار مهم و حیاتی است. چون هر ماده ضد عفونی کننده ای قابلیت کشتن ویروس را ندارد و باید حتما موادی استفاده شود که سلامت افراد را به خطر نیندازد.

ضد عفونی کردن لوازم منزل

بهترین مواد برای ضدعفونی لوازم در کرونا

به طور کلی برای ضد عفونی کردن سطوح در زمان کرونا بهتر است از هیپوکلریت سدیم استفاده کرد. این ماده یک ماده شیمیایی تقریبا قوی است و مقدار غلظت این محلول یک دهم توصیه شده است. بعضی از محلول های ضدعفونی در ایران حاوی هیپوکلریت سدیم هستند و به راحتی می توان از این محلول ها استفاده کرد.
برای تهیه این محلول بهتر است ابتدا ۹ واحد آب را در یک واحد محلول حاوی هیپوکلریت سدیم مخلوط کنید و با اسپری کردن آن بر روی سطوح مختلف مانند دستگیره ها، سطوح سرویس بهداشتی، کلیدهای روشن و خاموش، سطوح فلزی و ... می تواند ویروس کرونا را از بین برد.

 

ضد عفونی کردن لوازم منزل

نکات مهم حین استفاده از مواد ضدعفونی کننده در کرونا

کرونا جزء بیماری های ویروسی است که، بر روی سیستم تنفسی تاثیر می گذارد. سرعت انتشار این ویروس زیاد است و حتما باید تمام افراد چه در محیط کار و چه در محیط منزل تمام لوازم خود را برای جلوگیری از انتشار ویروس ضدعفونی کنند. امروزه در سطح تمامی داروخانه ها انواع مواد ضدعفونی عرضه می شود که ترکیبات آن ها به نحوی است که هیچ گونه خطری برای انسان نخواهد داشت. معمولا دستور استفاده از ضدعفونی ها و مقدار مصرف هر کدام بر روی بسته ها درج شده است. نسبت دقیق آب و ماده ضدعفونی بسیار مهم است چون این مواد در صورت مصرف زیاد باعث ایجاد حساسیت در سیستم تنفسی می شوند و ممکن است سلامت انسان را به خطر بیندازند چون غلظت زیاد باعث ایجاد خطر برای انسان و غلظت کم باعث کاهش قدرت از بین برندگی ویروس می شود.

ضد عفونی کردن لوازم منزل

آیا نوع ماده ضدعفونی کننده در نابودی ویروس کرونا تاثیر گذار است؟

بعد از اینکه شیوع ویروس کرونا بیشتر شد و این ویروس روز به روز بیشتر جهش پیدا کرد، شرکت های زیادی اقدام به تولید مواد ضدعفونی لوازم منزل و دست افراد کردند. تقریبا ترکیبات تمامی ضدعفونی ها با هدف نابودی ویروس ساخته می شوند و استفاده از آن می تواند، گسترش ویروس را محدود کند.
از آنجا که ماندگاری ویروس بر روی سطوح مختلف متفاوت است، لازم است که تمامی سطوح جداگانه ضدعفونی شود. بیمارانی که به کرونا مبتلا می شوند باید تا پایان بیماری قرنطینه شوند و اگر وضع بیمار وخیم باشد، باید در بیمارستان و بخش مراقبت های کرونا بستری شود تا اقدامات درمانی لازم انجام پذیرد اما بیشتر بیماران در منزل قرنطینه می شوند و توسط سایر افراد خانواده مراقبت و نگهداری می شوند. اما ریسک ابتلای سایر افراد خانواده بسیار زیاد است و تنها راه جلوگیری از انتشار ویروس، رعایت مدام بهداشت و ضد عفونی کردن لوازم منزل می باشد.
با تمام این تفاصیل موارد زیادی بر روی ماندگاری ویروس کرونا تاثیر می گذارد و همین مسئله اهمیت ضدعفونی صحیح را دو چندان می کند. این موارد می تواند نوع سطح و بافت ویروس، عادت های زندگی روزمره ما مانند شستن و میزان ضدعفونی، شیوه های رعایت بهداشت فردی، نوع ماده ضدعفونی کننده و ... باشد.

 

ضد عفونی کردن لوازم منزل

تاثیر ضدعفونی های نانو برای ضدعفونی لوازم منزل

از آنجا که پس از شیوع ویروس کرونا استفاده از مواد ضدعفونی کننده لوازم منزل به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرد، شرکت های زیادی مواد ضدعفونی اکسید کننده و غیر اکسید کننده را روانه بازار کردند. تمام این مواد شیمیایی برای انسان و محیط زیست دوستانه و ایمن نیستند و نیاز بر این بود تا ماده ای موثر تر و بهتر به کمک بشر بیاید تا از شر کووید ۱۹ نجات پیدا کند.
ضدعفونی کننده های نانو انقلابی بزرگ در نابودی ویروس ایفا کردند. ضدعفونی کننده نانو نقره، تمام استانداردهای لازم برای نابودی ویروس را دارد و به جرات میتوان گفت که، یکی از ضدعفونی هایی است که محافظت را افزایش می دهد. زمانی که از این ضدعفونی کننده استفاده می شود برای مدتی طولانی سطح مورد نظر از شر ویروس در امان است و در واقع نقش حفاظ را برای لوازم منزل ایفا می کند. ذراتی که از ماده خارج می شوند بسیار ماندگار هستند و فرار نیستند و به سطح لوازم منزل می چسبند تا تمیزی و بهداشت سطح مورد نظر کاملا حفظ شود.

 

ضد عفونی کردن لوازم منزل

این فناوری نجات دهنده در سطح جهانی در حال استفاده است و تاثیرگذاری آن ثابت شده می باشد. ذرات نقره موجود در این ضدعفونی، در سایز نانو هستند و برای از بین بردن ویروس کرونا به عنوان یک ضد عفونی موثر با کارایی بالا عمل می کنند.
در سال های اخیر فناوری نانو در زمینه های مختلفی موفق عمل کرده است. تولید ضد عفونی نانو نقره، در این شرایط بحرانی کرونا موفقیت بزرگی محسوب می شد چون به دلیل وجود ذرات نقره در آن از رشد و گسترش ویروس جلوگیری می کند. 
از این محصول می توان بر روی تمامی سطوح خانه و آشپزخانه و لوازم مختلف استفاده کرد. اما کاربرد این محصول تنها به خانه و لوازم آن محدود نمی شود. به طور کلی ضدعفونی هایی که بر پایه الکل نیستند مانند همین ضد عفونی کننده نانو نقره را میتوان برای انواع سطوح در واحدهای مراقبت های ویژه، کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی، اتاق های عمل و اماکن، هتل ها و مسافرت خانه ها، هاستل ها، اماکن عمومی و ... استفاده کرد. ضدعفونی های نانو در مدل های مختلفی برای ضدعفونی کردن دست ها، ضد عفونی کردن سطوح، ضدعفونی کردن لوازم و ... استفاده کرد.
 

 

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم