به فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم خوش آمدید!
سوالی دارید!... بپرسید

چند کاربرد شگفت انگیز نوشابه که نمی دانید

نوشابه برای بدن به خصوص دندان بسیار ضرر دارد اما همین محصول مضر یک سری کاربردهای جالب دارد که شاید کمتر کسی از آن اطلاعات کافی داشته باشد. در این مقاله چندین کاربرد شگفت انگیز نوشابه را معرفی می کنیم.

کاربرد شگفت انگیز نوشابه

کاربرد شگفت انگیز نوشابه برای کارهای روزمره

نوشابه یکی از محصولات خوشمزه اما مضر محسوب می شود ولی همین ماده مضر در بسیاری از کارهای روزمره به کمک ما می آید.

کاربرد شگفت انگیز نوشابه

 

 

از بین بردن لکه های چربی روی لباس

می دانیم که لکه های چربی روی لباس بسیار مقاوم هستند و شاید با هر شوینده ای به سادگی پاک نشوند. حتی بسیاری از لکه های چربی روی لباس سفید با وایتکس و یا شوینده های چندمنظوره نیز پاک نمی شود به این ترتیب یک کاربرد شگفت انگیز نوشابه مشخص می شود! شما می توانید برای از بین بردن لکه های چربی روی لباس یک لیوان نوشابه را در داخل مخزن ماشین لباسشویی بریزید به این ترتیب می توانید به سادگی از شر چربی های روی لباس خلاص شوید این کار کمک می کند تا بسیاری از لباس ها نو شده و مانند روز اول قابل استفاده باشند. در واقع در نوشابه اسید کربنیک و اسید فسفریک وجود دارد که سبب می شود چربی های لباس از بین بروند.

کاربرد شگفت انگیز نوشابه

براق کردن سپر ماشین

شاید باورش کمی دشوار باشد اما برق انداختن ماشین یکی دیگر از کاربرد شگفت انگیز نوشابه محسوب می شود. نوشابه می تواند سپر و همینطور سایر قسمت های ماشین را برق بیندازد. اینطور که بررسی ها نشان می دهد ماده موجود در داخل نوشابه سبب می شود تا سپر اتومبیل مانند روز اول تمیز و براق شود. هیچ ماده دیگری به اندازه نوشابه نمی تواند سپر ماشین را برق بیندازد.

کاربرد شگفت انگیز نوشابه

 

 

از بین بردن حشرات و حیوانات موذی

پشه ها و مگس ها به طور کلی مزاحمتی زیادی ایجاد می کنند مخصوصا در هوای گرم و در فصل تابستان که تعدادشان هم بیشتر شده و این موضوع باعث ایجاد آلودگی نیز می شود. می توانید از نوشابه به عنوان تله ای برای حشرات موذی استفاده کنید. در این راستا نیاز به کمی نوشابه دارید و باید نوشابه را در داخل بطری بریزید و در مکانی که حشرات مزاحم وجود دارد، قرار دهید. در کمتر از یک دقیقه می بینید که حشرات از محل دور می شوند. اینطور که مشخص است حشرات موذی هیچ علاقه ای به نوشابه ندارند و این موضوع باعث می شود مکان را سریعاً ترک کنند.
از دیگر کاربرد شگفت انگیز نوشابه از بین بردن موش ها است. موش ها جانورانی موذی هستند که سبب انتقال بیماری های مختلفی می شوند بنابراین نباید اجازه داد که این جانور موذی وارد منزل شده و سبب آلودگی محیط شود. به طور کلی در نوشابه گاز کربنیک وجود دارد که موش نمی تواند آن را دفع کند و در نهایت سبب از بین رفتن موش می شود. کافیست یک ظرف نوشابه در منزل خود قرار دهید تا موش از نوشابه بخورد و از بین برود.

کاربرد شگفت انگیز نوشابه

جداسازی پیچ و مهره های زنگ زده

پیچ و مهره ها پس از مدتی دچار زنگ زدگی می شوند مخصوصاً در هوای مرطوب بخش های شمالی و جنوبی کشور این اتفاق بیشتر رخ می دهد. باز کردن پیچ و مهره های زنگ زده کار ساده ای به نظر نمی رسد و نیاز به قدرت زیاد و گاه ابزارهای خاصی است. باز کردن پیچ و مهره های زنگ زده یکی دیگر از کاربرد شگفت انگیز نوشابه محسوب می شود. برای این کار فقط کافیست مقداری نوشابه در یک ظرف کوچک بریزید و پیچ و مهره های زنگ زده را در داخل آن قرار دهید تا مشاهده کنید که آثار زنگ زدگی چطور به سادگی از روی پیچ و مهره ها پاک می شود.
به طور کلی یکی از مهمترین کاربرد شگفت انگیز نوشابه، استفاده از آن برای فلزهای زنگ زده است و این کاربرد سبب می شود تا بتوانیم بسیاری از مشکلات روزمره را حل کنیم.

 

کاربرد شگفت انگیز نوشابه

تمیز کردن مس و نقره

ظروف مسی بسیار زیبا هستند و البته گران قیمت! اما در یک مدت طولانی مات شده و جلای خود را از دست می دهند به این ترتیب می توانید مقداری نوشابه برای برق انداختن ظروف مسی استفاده کنید تا به وضوح مشاهده کنید که چطور ظرف های مسی مانند روز اول نو و زیبا می شوند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد تمیز کردن مس کار آسانی نیست اما نوشابه می تواند این کار را به صورت کاملاً دقیق و حرفه ای انجام دهد و اثربخشی خوبی خواهد داشت.
برای این کار نیاز است که مقداری نوشابه روی یک تکه پارچه بریزید و به آرامی روی ظروف مسی بکشید و در حدود دو دقیقه صبر کنید و سپس ظروف را آبکشی نمایید. بهتر است پس از شستن ظروف مسی، از پارچه خشک برای از بین بردن رطوبت روی ظروف استفاده کنید. موضوع مهم دیگر اینکه می توانید زیورآلات نقره را نیز به واسطه نوشابه برق بیندازید تا مانند روز اول زیبا و خاص شود. برای این کار می توانید زیورآلات نقره را در داخل ظرف پر از نوشابه قرار دهید و سپس از آب و صابون برای شستشوی آن استفاده کنید. پس از شستشو از یک پارچه تمیز برای خشک کردن رطوبت روی ظروف استفاده کنید. برق انداختن مس و نقره یکی از کاربرد شگفت انگیز نوشابه محسوب شده و در چند سال اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

کاربرد شگفت انگیز نوشابه

کاربرد شگفت انگیز نوشابه که شاید کمتر کسی بداند!

تا به اینجای مقاله در مورد کاربرد شگفت انگیز نوشابه صحبت کردیم اما این نوشیدنی خوشمزه و مضر، یک سری کاربردهای جالب دیگر نیز دارد. حتماً برای شما هم پیش آمده که آدامس به مو یا به لباس بچسبد و هر کاری کنید نتوانید آن را جدا کنید. نوشابه یکی از بهترین روش ها برای جداسازی آدامس از روی هر چیزی است. به طور کلی هر چیزی که آدامس به آن چسبیده است باید به نوشابه آغشته شود به این ترتیب در کمتر از 5 دقیقه کاربرد شگفت انگیز نوشابه برای شما آشکار می شود. حتی اگر آدامس روی فرش نیز چسبیده باشد می توانید از نوشابه استفاده کنید.

 

کاربرد شگفت انگیز نوشابه

از دیگر کاربرد شگفت انگیز نوشابه می توان به تمیز کردن قطب های باتری اشاره کرد. دقت کنید که به طور کلی قطب های باتری پس از مدتی دچار فساد می شوند و برای اینکه ماده روی قطب های باتری پاک شود نیاز به مقداری نوشابه خواهید داشت. می توانید نوشابه را روی قطب های باتری بریزید و پس از مدتی شاهد تمیز شدن آنها باشید.
اگر قابلمه شما سوخته، نوشابه یکی از بهترین روش هایی است که به شما کمک می کند تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن آثار سوختگی روی قابلمه را از بین ببرید. برای این کار نیاز است که نوشابه را در قابلمه سوخته بریزید و از حرارت ملایم استفاده کنید تا به مدت 20 دقیقه بجوشد به این ترتیب با شستشوی ساده به سادگی می توانید آثار سوختگی را از روی قابلمه از بین ببرید.

کاربرد شگفت انگیز نوشابه

پاک کردن لکه خون از دیگر کاربرد شگفت انگیز نوشابه محسوب می شود و حتی به واسطه نوشابه می توانید شیشه ها را برق بیندازید. اسید فسفریک نوشابه سبب از بین بردن سریع لکه های روی سطوح می شود و به طور کلی شیشه ها را بسیار تمیز می کند. با دانستن کاربرد شگفت انگیز نوشابه می توانید بسیاری از مشکلات روزمره خود را حل کنید و این رویکرد سبب می شود تا از این محصول به درستی استفاده کنید.

 

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم