به فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم خوش آمدید!
سوالی دارید!... بپرسید

شلف و قفسه بندی آشپزخانه- بهترین مکان برای نصبشون کجاست

راهنمای نصب شلف آشپزخانه

استفاده از شلف ها یا قفسه های بدون درب برای آشپزخانه، جز ایده هایی هستند که به تازگی مد شده اند. این قفسه ها طرفداران زیاد دارند اما در مقابل برخی افراد هم از آن ها متنفرند. قفسه های آشپزخانه مزایای زیادی دارند اما معایب آن ها نیز قابل چشم پوشی نیستند. افرادی که اقدام به خرید شلف آشپزخانه می کنند اولین سوالی که برایشان مطرح می شود این است که بهترین مکان برای نصب شلف آشپزخانه کجاست. این راهنما به شما در تعیین بهترین نقطه کمک خواهد کرد.

 

دکوراسیون آشپزخانه کابینت بدون درب

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه-1

 

 

در اطراف پنجره: پنجره ها نقش موثری در تامین نور آشپزخانه دارند. نصب کابینت ها در اطراف پنجره مانند یک مانع از ورود نور کافی به داخل آشپزخانه جلوگیری می کند. اما قفسه ی باز آشپزخانه به خوبی اجازه ی ورود نور را به تمامی فضای آشپزخانه خواهد داد.

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه-2

 

بهتر است از پرده های با پارچه ی نخی که باد آن ها را به روی شلف و ظروف می اندازد استفاده نکنید. پرده های رولی برای این کار مناسبتر خواهند بود. شما می توانید از یک شلف با طول بیشتر در بالای پنجره جهت افزایش فضای ذخیره سازی در آشپزخانه استفاده کنید.

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه-3

 

 

استراتژی نصب شلف در اطراف پنجره در انواع آشپزخانه ها مفید خواهد بود. در برخی از ساختمان های قدیمی ممکن است پنجره در گوشه ها قرار داشته باشند. با نصب شلف ها در اطراف این پنجره ها نور بیشتری در آشپزخانه خواهید داشت.

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه-4

 

اطراف هود آشپزخانه: برخی افراد  دوست دارند هود آشپزخانه را در پشت کابینت ها پنهان کنند. برخی دیگر تمایل به ایجاد یک ویژگی بصری با این وسیله دارند. اگر دوست دارید هود زیبای آشپزخانه را به یک نقطه ی کانونی تبدیل کنید شلف های را در اطراف آن نصب کنید. 

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه-5

 

برای کسانی که زمان زیادی را در آشپزخانه به آشپزی مشغول هستند بازو بستن درب کابینت ها  برای آن ها چندان خوش آیند نیست. داشتن این شلف ها در اطراف هود و بالای اجاق گاز دسترسی شما را به لوازم آسان تر کرده و زمان آشپزی  را کاهش می دهد.


شلف و قفسه بندی آشپزخانه-6

 

 

بالای سینک ظرفشویی: سینک ظروفشویی نیز مانند اجاق گاز زمان زیادی را از شما می گیرد. این قفسه ها فضای بیشتری را برای قرار دادن ظروف خیس در اختیار شما قرار می دهند.

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه-7

 

بالای یک گوشه ی پیچیده: آشپزخانه ها اغلب گوشه های "پیچیده" عجیب و غریبی دارند. برخی از عناطر در معماری ساختمان سبب به وجود آمدن این گوشه ها در آشپزخانه خواهد شد. این موضوع بیشتر در آپارتمان ها دیده می شود. استفاده از شلف ها می تواند این نقص را به یک فرصت تبدیل کند و آشپزخانه ی شما را زیباتر نماید.

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه-8

 

در انتهای کابینتها: وجود فضای خالی در انتهای کابینتها نیز یک فرصت ایده آل برای طراحی شلف آشپزخانه خواهد بود. ارتفاع این شلف ها می تواند طبق لوازم شما در اندازه های مختلف طراحی شود و محلی برای قرار دادن کتاب ها یا لوازم تزئینی شما باشد.


شلف و قفسه بندی آشپزخانه-9

 

 

بالای اپن جزیره: چه کسی می گوید قفسه ها باید به دیوار وصل شوند؟ قفسه های آویزان شده از سقف بهترین مکان برای قرار دادن گلدان و ظروف زیبای شما خواهد بود. این قفسه ها همچنین از بی نظمی اپن جزیره در زمان آشپزی می کاهد. خصوصا اگر در بالای سینک اپن قرار داشته باشد.

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه-10

 

در طول یک پنجره: این ایده برای برخی افراد بحث برانگیز است، اما اگر از من بپرسید، این ایده بسیار زیبا و دوست داشتنی خواهد بود . اگر پنجره هایی دارید که  نور زیادی را به آشپزخانه منتقل می کنند بدون نگرانی این شلفها را نصب کنید و از آن لذت ببرید.

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه-11

 

شلف گوشه ی آشپزخانه: نمی دانید با گوشه ی آشپزخانه ی ال شکل یا یو شکل خود چه کنید؟ دسترسی به لوازم داخل کابینت گوشه گاهی اوقات سخت خواهد شد . اما یک قفسه ی باز گوشه ی کابینت به شما اجازه می دهد تا با کمترین هزینه هر چیزی را روی آن قرار داده و به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.
 

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم