به فروشگاه اینترنتی بی پرت هوم خوش آمدید!
سوالی دارید!... بپرسید

بهترین گل های آپارتمانی مقاوم

خیلی از ما علاقه زیادی به گل های آپارتمانی داریم اما متاسفانه عمر گل های آپارتمانی بسیار کوتاه است و سریع پژمرده می شود بنابراین انتخاب گل های آپارتمانی مقاوم کمک می کند تا منزلمان را زیباتر کنیم. حال از بین انواع گل های آپارتمانی کدام یک بهترین است؟ 

 

گل های آپارتمانی

معرفی بهترین گل های آپارتمانی مقاوم

از آنجایی که بسیاری از گل های آپارتمانی مشهور به گل های مقاوم و همیشه سبز هستند چه خوب است در بین مدل های مختلف گلچینی داشته باشیم تا بتوانیم گزینه مناسب تر را انتخاب کنیم.

گل های آپارتمانی

آگلونما

نام دیگری که برای گل آگلونما انتخاب شده است، گل چینی یا گل همیشه سبز است و در لیست بهترین گل های آپارتمانی قرار گرفته است. این گل سازگاری زیادی با هر محیطی دارد مثلاً نیاز به نور زیادی ندارد و در مقابل نور غیر مستقیم خورشید نیز زیبایی و طراوت خود را حفظ می کند بنابراین اگر اپارتمان شما از نظر نظر نور ضعیف است می توانید این گل را با خیال راحت خریداری کنید. بررسی ها نشان می دهد که این گل نسبت به رطوبت نیز حساس نبوده و به طور کلی رطوبت زیاد یا کم محیط روی رشد گل اثری ندارد. 

 

گل های آپارتمانی

زاموفیلیا

یکی از بهترین گل های آپارتمانی که مقاومت زیادی در برابر نور کم و رطوبت دارد، زاموفیلیا نامیده می شود. به طور کلی این گیاه بسیار براق بوده و مقاومت بالایی دارد و از محبوب ترین گیاهان خانگی محسوب می شود. این گیاه مقاوم به نور کم است و حتی با فلورئورسنت نیز رشد می کند به طور کلی نباید این گیاه را در معرض نور مستقیم قرار دهید چون برگ های آن سریعاً زرد می شود. از سوی دیگر نور زیاد سبب تغییر حالت برگ های این گیاه شده و کیفیت گیاه از دست می رود. مواظب باشید که به دفعات زیاد به این گیاه آب ندهید چون دچار مشکل می شود و سریعاً پوسیده می شود. 

گل های آپارتمانی

درخت بونسای فیکوس

برگ های زیبای درخت بونسای فیکوس به قدری دوست داشتی است که قطعاً بسیاری از افراد دوست دارند از این درخت در منزل خود داشته باشند. این گیاه به صورت مینیاتوری در سایز کوچکی عرضه می شود و برای داخل منزل استفاده می شود. این گیاه نیاز به محیط گرم برای رشد بهتر دارد و به طور کلی از دسته گیاهانی است که علاقه زیادی به فضای کم نور دارد. 

 

گل های آپارتمانی


بروملید

از دیگر گل های آپارتمانی که مشهور به گازمانیا یا بروملید است نوعی گیاه گرمسیری بوده و در رنگ بندی های مختلفی پرورش داده می شود. این گیاه حتی با نور لامپ هم رشد می کند و نیاز به نور غیر مستقیم خورشید ندارد. بروملید علاقه ای به نور مستقیم خورشید ندارد بنابراین نباید آن را به صورت مستقیم در معرض نور خورشید قرار دهید. نور مستقیم خورشید به برگ های این گیاه آسیب وارد می کند.

گل های آپارتمانی

برگ عبایی

یکی از بهترین گل های آپارتمانی که مقاومت زیادی نسبت به محیط داخل آپارتمان دارد، برگ عبایی نامیده می شود و مشهور به گیاه آهنین است. کسانی که مشغله کاری زیاد دارند و زمان کافی برای رسیدگی به گل و گیاه منزل خود ندارند می توانند با خیال راحت برگ عبایی خریداری کنند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد سبزی و طراوت این گیاه به قدری زیادی است که برای هر محیطی مناسب است. گیاه برگ عبایی نیاز به نور بسیار کمی دارد و به طور کلی با هر میزان نور کمی رشد می کند. این گیاه به ندرت خشک می شود و دچار آسیب نمی شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نباید اجازه دهید نور خورشید به صورت مستقیم به گیاه برخورد نماید. به طور کلی برای حذف طراوت این گیاه نیاز است که هفته ای یک بار از پارچه نم دار برای تمیز کردن برگ های این گیاه استفاده کنید تا گرد و غبار روی آن پاک شود. 

 

جدیدترین گل های آپارتمانی مقاوم

برخی از گل های آپارتمانی بسیار جدید هستند و به تازگی کشف شده اند. چه خوب است این گیاهان را به خوبی بشناسیم. 

گل های آپارتمانی

هدرا انگلیسی یکی از بهترین گل های آپارتمانی محسوب می شود که به صورت رونده رشد می کند و روی هر دیوار ساده ای یک اثر هنری ایجاد می کند. می توانید از این گیاه روی نرده ها و فنس ها نیز استفاده کنید. این گیاه نیاز به نور بسیار کمی برای رشد دارد اما هرچه نور بیشتری به آن تابیده شود برگ های زیباتری خواهد داشت. نور مستقیم برای این گیاه خوب نیست. قیمت هدرا انگلیسی در بین انواع گل های آپارتمانی کمی گران است.

گل های آپارتمانی

پرسیاوشان نوعی گیاه ظریف و زیبا است و ظاهری بی نظیر به فضای داخل آپارتمان شما خواهد داد این گیاه در نور کم زندگی می کند اما بسیار حساس است و نیاز به رسیدگی دارد. به طور کلی به دلیل زیبایی و ظرافت ظاهری مورد پسند بانوان خوش سلیقه ایرانی قرار می گیرد. این گیاه هم باید در معرض نور غیر مستقیم خورشید قرار بگیرد. 
خاکی که برای این گیاه استفاده می شود باید مرطوب باشد و بهتر است که در آب قرار بگیرد. میزان آبی که باید به گیاه برسد نه باید خیلی کم و نه خیلی زیاد باشد. از سوی دیگر ریشه پرسیاوشان هرگز نباید خشک شود چون دچار آسیب می شود. 
آبی که دارای املاح زیاد است برای این گیاه مناسب نیست و به طور کلی استفاده از آب تصفیه شده بهترین گزینه محسوب می شود. 

 

گل های آپارتمانی

نخل شامادورا یک گیاه بسیار باشکوه بوده و برای سالن پذیرایی و اتاق غذاخوری شما جلوه بسیار زیبایی خواهد داشت. به طور کلی این نخل نشان از ثروت بوده و در خانه های اشرافی به عنوان بهترین گیاه محسوب می شود اما در لیست گل های آپارتمانی مقاوم قرار گرفته است. این گیاه علاقه زیادی به سایه دارد و در نور بسیار کم رشد می کند اما چه خوب است که میزان نوری که به گیاه تابیده می شود متوسط باشد. نکته مهم دیگر اینکه این گیاه نباید در نزدیکی پنجره و زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. این گیاه سایه ها را به روشنایی ترجیح می دهد. 

گل های آپارتمانی مقاوم گران قیمت

زنبق صلح یکی از گیاهان گران قیمت اما مقاوم است و در لیست بهترین گل های آپارتمانی قرار گرفته است. این گیاه دارای گلبرگ های سفید بوده و در نهایت دور آن گل های زرد رنگ احاطه شده است. ارتفاع این گیاه حدوداً یک متر است و معمولاً روی زمین قرار می گیرد. این گیاه با نور فلورئوروسنت نیز رشد می کند. اگر نور بیشتری به گیاه تابیده شود گل های سفیدی بیشتری خواهد داشت. از سوی دیگر اگر در یک محیط کم نور قرار بگیرد میزان گل دهی آن کمتر می شود. این گیاه نوعی تصفیه کننده هوا محسوب می شود و برای کسانی که دچار مشکل آسم هستند بهترین گزینه محسوب می شود.

گل های آپارتمانی

زنبق صلح به طور کلی در لیست گل های آپارتمانی لوکس قرار گرفته است. 
گیاه طاووسی از دیگر گل های آپارتمانی گران قیمت است که ظاهری باشکوه دارد اما نیاز است که خاکش همیشه مرطوب باشد این گیاه به آب سنگین و دارای املاح زیاد حساس است. از سوی دیگر گل طاووسی علاقه زیادی به سایه دارد و در نهایت می توان از آن برای منزل استفاده کرد. این گیاه به نسبت زیبایی بی نظیری که دارد از عمر طولانی مدتی نیز برخوردار است و باب میل بانوان خوش سلیقه ایرانی قرار گرفته است. 

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم